Najczęstsze pytania

1Jakie auta kupujecie?
Kupujemy samochody które są nie starsze niż 13 lat. Marka oraz model pojazdu dowolny. Kupujemy samochody w sprawne oraz uszkodzone. Nie kupujemy aut po wypadkach które nie są w stanie poruszać się o własnych siłach. Kupujemy także samochody drogie oraz luksusowe, pojazdy specjalne, kampery, foodtrack i inne.
2Gdzie można sprzedać Wam samochód
Skup aut prowadzimy w całej Polsce - auto możesz sprzedać w jednym z naszych oddziałów które są w takich miastach jak Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, Zielona Góra, Łódź lub też w innym dowolnym miejscu. Jeśli nie możesz z jakiegoś powodu dotrzeć do naszego oddziału nasz przedstawiciel dojedzie w miejsce wskazane przez Ciebie miejsce wraz z gotówką i odkupi na miejscu Twoje auto
3Czy jesteście zainteresowani samochodem marki …….?
Najłatwiej aby sprawdzić czy jesteśmy zainteresowani danym modelem pojazdu wystarczy wypełnić formularz bezpłatnej wyceny online na naszej stronie. W ciągu ok 45 prześlemy informacje za jaką kwotę odkupimy pojazd od reki. Po otrzymaniu takiej informacji jeśli zdecydujesz się na sprzedaż auta możesz to zrobić nawet tego samego dnia.
4Jakie dokumenty potrzebuje do sprzedaży
Jeśli jesteś jedynym właścicielem samochodu: a) dowód rejestracyjny b) Karta pojazdu c) Ubezpieczenie d) ksiązka serwisowa i dokumenty serwisowe ( jeśli je posiadasz - może to korzystnie wpłynać na cenę auta) e) dowód osobisty lub paszport właściciela Jeśli auto posiada współwłaściciela: Oprócz dokumentów wskazanych powyżej a) pełnomocnictwo do sprzedaży auta od drugiego właściciela ( zwykłe - jeśli to najbliższa rodzina, notarialne - jeśli osoba z dalszej rodziny lub obca b) jeśli drugi właściciel jest na miejscu - musi posiadać dowód osobisty Jeśli auto jest zarejestrowane na firmę a) dokumenty firmowe b) dowód osobisty właściciela firmy lub osoby upoważnionej do sprzedaży c) dowód rejestracyjny, karta pojazdu, ubezpiecznie Jeśli auto zostało wykupione dopiero z leasingu: Oprócz dokumentów wskazanych powyżej a) faktura wykupu auta - oryginał!
5Jaka jest cena za moje auto
Skup aut Hiperautomarket oferuje możliwość szybkiej i bezpłatnej wyceny aut przez specjalny formularz na stronie. Jeśli chcesz wiedzieć ile zapłacimy za Twój samochód skorzystaj z naszego formularza - nawet jeśli nie posiadasz zdjeć samochodu postaramy przygotować się dla Ciebie wycenę. Wyceny przygotowują profesjonalni rzeczoznawcy dlatego zawsze możesz liczyć na wycenę adekwatną do stanu samochodu.
6Otrzymałem wycenę z formularza online czy taką cenę faktycznie dostanę
Ważne aby wycena zawierała podstawowe informacje o samochodzie jak przebieg, stan techniczny, stan wizualny, usterki oraz wyposażenie - jeśli dokładnie opiszesz nam stan samochodu możesz liczyć, że wycena którą otrzymasz przez internet będzie taka sama jak kwota wypłacona na miejscu.
7Auto ma współwłaściciela
Jeśli współwłaściciel to najbliższa rodzina - rodzice, rodzeństwo i nie może on być obecny przy sprzedaży wystarczy pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu zwykłe. Jeśli współwłaściciel jest osobą obcą lub dalszą rodziną i nie może być przy sprzedaży wymagane jest pełnomocnictwo notarialne.
8Auto jest w leasingu czy mogę sprzedać
Możemy przejąć leasing samochodu. Jeśli auto zostało dopiero co wykupione z leasingu możemy także je odkupić od ręki jedynie na podstawie faktury wykupu samochodu. Auta nie trzeba przerejestrować
9Czy mogę sprzedać samochód uszkodzony
Tak kupujemy auta z usterkami technicznymi oraz po niewielkich kolizjach
10Jak długo czeka się na wycenę
Wycenę online w godz. 10-18 sporządzamy w ok 45 min, poza godzinami pracy oddziałów wyceny przesyłamy w ciągu 2h.