JAK SZYBKO SPRZEDAĆ AUTO – SKUP AUT WROCŁAW

Zalety i wady sprzedaży samochodu w skupie aut
10 października 2016
Wypowiedzenie umowy leasingu samochodu – SKUP AUT POLEASINGOWYCH
7 grudnia 2016

Sprzedaż samochodu w 2016 r. to zadanie trudne. Duży import aut z zachodu spowodował nasycenie rynku a liczne profesjonalne ogłoszenia wystawiane przez profesjonalne autokomisy oraz dilerów samochodów powoduje, że trudno przebić się wśród konkurencji.

JAK SZYBKO SPRZEDAĆ SAMOCHÓD ?

Po pierwsze aby szybko sprzedać samochód musimy przygotować nasz samochód do sprzedaży. Wiadomo, że każdy samochód używany ma swoje wady – mogą być to wady techniczne lub wizualne które dotychczasowy właściciel toleruje i nie przeszkadzają one w codziennym użytkowaniu samochodu jak np: świecące się kontrolki, lekkie otarcia, nie działająca klimatyzacja lub elektryka samochodu czy chociażby zabrudzone wnętrze oraz wycieki oleju z silnika. Są to rzeczy do których często nie przywiązujemy wagi i nie widzimy potrzeby ich napraw.

PRZYGOTOWANIE DO SPRZEDAŻY

Musimy jednak liczyć się z tym, że w momencie sprzedaży klienci zwrócą uwagę na wszystkie usterki co finalnie może ich zniechęcić do zakupu. Często sprzedający myślą, że rozwiązaniem jest po prostu obniżenie ceny i sprzedaż auta z usterkami. Niestety obecnie ta metoda już nie działa. Kupujący mają na rynku setki ofert aut z danego modelu a przy tym cały czas bombardowani z TV informacjami o tym jak można się naciąć kupując samochód używany. W związku z tym mało który kupujący decyduje się na kupno samochodu z usterkami. Co więcej kupujący najczęściej poszukują aut które także mają w niewielkim stopniu zużyte części eksploatacyjne aby samochód po kupnie nie wymagał dużych nakładów finansowych. Nie raz podczas sprzedaży samochodu kupującego odstrasza chociażby zły stan opon gdyż może on świadczyć o tym, że skoro właściciel nie inwestował w opony które są wyznacznikiem bezpieczeństwa to zapewne nie inwestował także w inne części eksploatacyjne.

W dzisiejszych czasach każdy klient jest na wagę złota dlatego jeśli chcesz sprzedać swój samochód szybko przed przystąpieniem do sprzedaży usuń wszystkie usterki techniczne auta.

Pamiętać także należy, że kupujący kupują samochód przede wszystkim „wzrokiem” – rysy na karoserii, wgniecenia, czy chociażby brudny i zniszczony środek może skutecznie zniechęcić każdego kupującego. Koniecznie zadbaj o wygląd auta – jeśli lakier wymaga odświerzenia wypoleruj go i koniecznie wypierz fotele samochodu.

KOMPLETUJEMY DOKUMENTY

Bardzo istotne podczas sprzedaży samochodu jest aby przedstawić nowemu nabywcy kompletną dokumentację samochodu. Nie mamy tu na myśli tylko dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu ale także komplet dokumentów serwisowych. Książka serwisowa potwierdzająca przebieg oraz dokonanie wymian serwisowych to podstawa – bez tego nasze szanse na szybką sprzedaż samochodu znacznie spadają, wszelkie faktury są także mile widziane. Jeśli auto przechodziło naprawy blacharskie czy też lakiernicze koniecznie zgromadź dokumentację opisującą ich zakres, aby kupujący miał potwierdzenie co dokładnie zostało w samochodzie naprawione. Pozbieraj wszystkie dokumenty które potwierdzą, że przebieg auta jest realny – kupujący są bardzo przewrażliwieni na tym punkcie.

WYSTAW OGŁOSZENIE

Najpopularniejszym portalem motoryzacyjnym w Polsce jest www.otomoto.pl – jesli jednak zależy Ci na szybkiej sprzedaży nie możesz ograniczyć się tylko do jednego portalu. Wyszukaj ich więcej, zobacz jakie portale ogłoszeniowe są popularne w Twoim regionie i dodaj tam ogłoszenie – może być to np: OLX.pl czy też Gumtree.pl

Wystawiając ogłoszenie dobrze opisz stan auta – opisz wszystkie zalety oraz inwestycje jakie poczyniłeś na samochód. Bądź jednak też szczery jeśli samochód posiada wady lub przeszłość powypadkową także o tym napisz. Musisz być szczery z kupującym – jeśli na miejscu okaże się, że w ogłoszeniu mijasz się z prawdą z pewnością auta nie sprzedaż. Pamiętaj także o dobrych zdjęciach – najlepiej zrób je w wysokiej rozdzielczości – sfotografuj samochód z każdej strony oraz od środka. Zrób dodatkowe zdjęcia uszkodzeń wizualnych oraz silnika.

BADŹ DOSTĘPNY

Gdy sprzedajesz samochód odbieraj każdy telefon który do Ciebie dzwoni. Pamiętaj, że klienci często dzwonią po wiele samochodów – jeśli nie odbierzesz połączenia może się zdarzyć tak że kupujący pojedzie po inny samochód.

SPRAWDZENIE AUTA

Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży samochodu to musisz się liczyć z tym, że kupujący będzie chciał go sprawdzić w ASO czy też na stacji diagnostycznej lub też przyśle do Ciebie profesjonalnego rzeczoznawcę który dokona kontroli technicznej samochodu. Gdy zależy Ci na czasie zawsze zgadzaj się na kontrole samochodu w czasie oraz miejscu wyznaczonym przez Klienta

SPRAWDŹ ILE ZAPŁACIMY ZA TWOJE AUTO OD RĘKI

NIE MUSISZ CZEKAĆ NA KLIENTA ORAZ PRZYGOTOWYWAĆ AUTO

WYPEŁNIJ WYCENĘ

>> BEZPŁATNA WYCENA ON LINE <<

Dodaj komentarz