Zalety i wady sprzedaży samochodu w skupie aut

Czy warto pozostawić samochód w rozliczeniu w salonie [ AKTUALIZACJA 2016 ] | SKUP SAMOCHODÓW WE WROCŁAWIU
6 października 2016
JAK SZYBKO SPRZEDAĆ AUTO – SKUP AUT WROCŁAW
11 listopada 2016

Zalety i wady sprzedaży samochodu w skupie aut

Dzisiejszy artykuł na blogu miał dotyczyć zupełnie innego tematu jednak wpisując w wyszukiwarce Google hasła takie jak skup aut we Wrocławiu, skup aut Poznań czy skup aut Kraków zauważyliśmy, że internauci równie często zadają pytanie czy warto sprzedać samochód w skupie samochodów.

Pomimo tego, że sami prowadzimy tego typu firmę postaramy się na to pytanie odpowiedzieć obiektywnie tym samym objaśniając na jakiej zasadzie funkcjonują skupy aut.

Czy warto ze względu na cenę ?

Czyli ile właściwie skupy aut płacą za auta? To jest pytanie na które nawet my sami nie jesteśmy w stanie dokładnie odpowiedzieć. Jednak gdy sami skupujemy samochody musimy nieustannie badać rynek aby proponować ceny korzystniejsze niż konkurencja a tym samym budować dobrą markę oraz opinie o firmie. 

Z naszych głównych informacji wynika, że w ostatnim czasie a właściwie od 2015 r. powstało bardzo wiele „firm” zajmujących się skupem aut. Można to zauważyć zarówno w Internecie jak i na ulicach miast (głównie reklamy w nielegalnych miejscach oraz ulotki). Użyliśmy słowa „firma” nie przez przypadek – gdyż zagłębiając się w temat bardziej okazuje się, że reklamy te pochodzą od osób które albo nie prowadzą działalności gospodarczej lub prowadzą ja na niewielką skalę a cały biznes opiera się na możliwie najtańszym kupie samochodu oraz drogiej sprzedaży. Firmy te nie posiadają nawet swojej własnej siedziby a spotkania Klientom oferują na stacjach benzynowych lub w innych przypadkowych miejscach. Cała natomiast transakcja wraz z przekazaniem pieniędzy ma miejsce w samochodzie.

Jak łatwo wywnioskować nie jest to ani korzystne ani bezpieczne więc tego typu firm bez siedziby oraz ugruntowanej opinii na rynku należy unikać.

Są też duże firmy jak nasza, które oferują skup aut w wielu miastach gdzie posiadają siedziby lub oddziały. Sprzedaż w ogólnopolskim skupie aut także polega na sprzedaży samochodu w cenie niższej niż rynkowa. Nie mniej jednak duża konkurencja na rynku wymaga, że największe firmy proponują za samochody ceny w granicach 80-90% ceny rynkowej w zależności od tego jak dany model jest popularny na rynku.

Czy warto ze względu na czas

Tak z pewnością z tego względu warto. Nasza firma jak i większość innych profesjonalnych ogólnopolskich skupów aut proponuje natychmiastowy odkup samochodu w dowolnym dniu tygodnia. Gotówka zostanie wypłacona natychmiast. Hiperautomarket.pl ponadto oferuje możliwość dojazdu do Klienta w celu odkupu samochodu gdy Klient nie może dojechać do nas. Oznacza to, że w praktyce jeśli właśnie podjąłeś decyzję o sprzedaży samochodu możesz ją sfinalizować już nawet za 2-3h.

Czy warto ze względu na wygodę

Rynek aut w Polsce jest obecnie mocno nasycony. Klienci są bardzo wymagający. Reportaże w Tv o nieuczciwych praktykach handlarzy samochodami powodują, że przed zakupem samochodu każdy kupujący dokładnie kontroluje stan samochodu. Klienci wymagają aut używanych które są w idealnym stanie. Takie podejście może prowadzić do frustracji sprzedającego. W przypadku skupu auta sprzedaż następuje praktycznie od reki. Kupna samochodów dla Hiperautomarket.pl dokonują rzeczoznawcy którzy doskonale znają rynek samochodowy i zdają sobie sprawę, że auto używane może mieć duży przebieg czy posiadać mankamenty. Nie wykluczają też samochodów ze względu na naprawy blacharsko lakiernicze.

Czy warto względu na bezpieczeństwo ?

Jak wspomnieliśmy na początku naszego artykułu warto poszukać skupu aut który posiada własny oddział, biura i może tam dokonać transakcji. W przypadku naszego skupu aut transakcja jest w pełni bezpieczna. W przypadku dużych kwot transakcje finalizujemy w banku gdzie podpisujemy umowę i od razu wpłacamy gotówkę na konto sprzedającego

Jak wybrać dobry skup aut?

Przede wszystkim należy kierować się rozsądkiem. Jeśli mały skup aut bez siedziby proponuję cenę wyższą lub równą cenie rynkowej sprawa może wydawać się podejrzana. Z charakterystyki działania skupów samochodów wynika, że muszą one kupować auta nieco poniżej ceny rynkowej. W przeciwnym wypadku przecież skupy aut mógłby dokonać kupna samochodów na wolnym rynku. Poszukując skup aut warto poszukać opinii o danej firmie w internecie.

Dodaj komentarz