Czy warto pozostawić samochód w rozliczeniu w salonie [ AKTUALIZACJA 2016 ] | SKUP SAMOCHODÓW WE WROCŁAWIU

Czy warto sprzedać samochód w skupie aut? | SKUP AUT WROCŁAW OPINIE
2 października 2016
Zalety i wady sprzedaży samochodu w skupie aut
10 października 2016

Czy warto pozostawić samochód w rozliczeniu w salonie [ AKTUALIZACJA 2016 ] | SKUP SAMOCHODÓW WE WROCŁAWIU

Planując zakup nowego samochodu dość często rozważamy możliwość pozostawienia samochodu. Wiele salonów zachęca nas do pozostawienia swojego samochodu w przypadku gdy nabywamy nowy samochód danej marki. Wiele też osób decyduje się na taką możliwość ze względu na to, że nie mają czasu na samodzielną sprzedaż samochodu. Ślepo ufając swojemu dilerowi decydują się na jego propozycję cenową bez przeanalizowania rynku. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie?

Jeśli chodzi o wygodę oraz czas to na pewno – większość salonów daje nam możliwość przyjechania po odbiór nowego auta naszym poprzednim samochodem oraz opuszczenie salonu nowym autem. Jest to szybkie, proste rozwiązanie dla osób które dysponują ograniczoną ilością czasu. Nie trzeba szukać klienta na nowy samochód, oczekiwać na sprzedaż a dopiero następnie jechać po nowy samochód. Wszystjko można załatwić na miejscu. Na pierwszy rzut oka jest to rozwiązanie idealne.

Jednak dla wielu osób liczy się także cena jaką salon samochodowy zaproponuje za poprzednie auto w rozliczniu. Prawie 8 lat temu analizę taką przeprowadzili koledzy z Auto Świat

link do artykułu Sprawdzamy czy opłaca się oddać auto w rozliczeniu – Auto Świat 2008 r.

Analiza nie wypadła korzystnie dla Klientów ale w tamtym czasie jeszcze pojawiała się możliwość pozostawienia samochodu w rozliczeniu być może nie w korzystnej ale tylko lekko zaniżonej cenie.

Jak to wygląda w 2016 r? Po pierwsze zwrócić uwagę trzeba na to, że rynek samochodowy w naszym kraju jest obecnie nasycony do granic możliwości. Ładtwy import aut z UE doprowadził do tego, że do Polski zjechały używane samochody z całej Europy. Polacy natomiast nie mają możliwości wyeksportowania tych samochodów dalej gdyż w krajach gdzie są klienci zainteresowani zakupem naszych aut nadal cła są zaporowe (Rosja, Ukraina). Skutkuje to tym, że obecnie nawet zadbany i sprawny technicznie samochód cieżko jest sprzedać.

Jest to jeden z głównych czynników poprzez który sporo salonów wycofało się z możliwości pozostawienia samochodów w rozliczeniu a pozostałe proponują ceny na tyle niskie aby mogły nawet po narzuceniu swojej marży zaproponować kolejnemu klientowi samochód w korzystnej cenie.

Wszystko to powoduje, że pozostawienie samochodu w salonie podczas kupna nowego staje się jeszcze bardziej niekorzystne dla osoby pozostawiającej samochód w rozliczeniu niż to było 8 lat temu.

Planujesz zakup nowego samochodu i oddanie starego auta w rozliczeniu w salonie? Sprawdź naszą cenę za pomocą formularza na stronie pod adresem:

BEZPŁATNA WYCENA AUT ONLINE

Oferujemy ceny nawet o 30% wyższe niż salony samochodowe, natychmiastową płatność gotówką, możliwość realizacji odkupu samochodu w dowolnym miejscu i czasie

( nawet w salonie podczas odbioru przez klienta nowego samochodu)

Dodaj komentarz