Czy warto sprzedać samochód w skupie aut? | SKUP AUT WROCŁAW OPINIE

Czy warto pozostawić samochód w rozliczeniu w salonie [ AKTUALIZACJA 2016 ] | SKUP SAMOCHODÓW WE WROCŁAWIU
6 października 2016

Skup aut Kraków, Skup aut Wrocław, Warszawa czy skup aut Poznań to frazy które Polacy wpisują w wyszukiwarce Google częściej niż autokomis Wrocław, komis samochodowy Kraków czy autohandel Poznań. Co takiego się stało, że skupy aut w ostatnim czasie cieszą się tak dużą popularnością, czy w skupie aut faktycznie warto sprzedać samochód, jak wygląda sprzedaż auta w skupie samochodów, czy sprzedaż w skupie aut jest bezpieczna to główne pytania na które postaramy się odpowiedzieć w niniejszym wpisie.

Sytuacja na rynku aut używanych

Rynek aut używanych w Polsce jest bardzo nasycony. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim import aut na szeroką skalę z takich krajów jak Niemcy czy Francja. Kiedyś aby kupić upatrzony model samochodu wiązało to się z wycieczką na drugi koniec Polski aby samochód miał kolor, wyposażenie oraz silnik jaki sobie wybraliśmy. Obecnie jest duże prawdopodobieństwo, że w okolicy naszego domu znajdziemy kilka egzemplarzy nam odpowiadających. Sprawia to, że klienci są bardzo wymagający a sprzedający konkurują ze sobą nie tylko cenami ale także profesjonalną prezentacją auta do sprzedaży. Wszystko to wpływa na to, że sprzedaż samochodu dla osoby prywatnej wiąże się z większymi problemami niż kiedyś. Zajmuje więcej czasu gdyż odwiedzi nas wielu klientów z okolicy zainteresowanych jedynie porównaniem naszego samochodu do innych egzemplarzy a także sprzedaż samochodu na tak konkurencyjnym rynku wiąże się z jego odpowiednim przygotowaniem do sprzedaży. Auto należy przygotować, usunąć usterki, wysprzątać.

Auto z przebiegiem większym niż 200 tyś km

Wszystko to jednak na nic jeśli nasz samochód ma 4-5 lat a przebieg jest większy niż 200 tyś. Jest to psychologiczna granica bólu którą przekracza niewielu Klientów. Rynek ( a właściwie handlarze dokonujący korekty liczników ) przyzwyczaili większość społeczeństwa, że nawet Vw Passaty z 2003 r. mają przebiegi nie większe niż 170 tyś km. Spowodowało to, że sprzedaż samochodu którego przebieg jest stosunkowo duży a auto młode jest bardzo trudna. Oczekiwanie na świadomego Klienta który zdaje sobie sprawę, że kilkuletni samochód z przebiegiem powyżej 200 tyś km (o ile było serwisowane odpowiednio) może być w świetnym stanie zajmuje nawet kilka miesięcy. Tak to nie pomyłka – kilka miesięcy.

SPRAWDŹ CENĘ ZA SWÓJ SAMOCHÓD JUŻ TERAZ

 >>WYCENA AUT<<

[ za darmo i bez zobowiązań ]

Ale są autokomisy

Często kiedy kupimy sobie nowe auto sentymentalna więź z naszym poprzednim samochodem znika. I tak stoi pod domem, i tak jest nie używany i nie potrzebny. Zatem może wstawić go do autokomisu aby go sprzedali. Tak mniej więcej wygląda tok rozumowania. Autokomisy jednak cieszą się niezbyt dobrą opinią na polskim rynku i nie jest to raczej bezpodstawne. Wystarczy wpisać w Google – zagrożenia wynikające ze wstawienia samochodu do autokomisu. Dodać do tego należy, że autokomisom w większości obecnie zależy na sprzedaży swoich samochodów a auta wstawione przez Klientów mają być tylko urozmaiceniem. Ponadto postój samochodu w autokomisie gdzie auto albo stoi nie odpalane pod chmurką alb służy jako auto do jazd testowych dla wielu Klientów z pewnością odbije się na jego stanie nie tylko wizualnym ale także technicznym.

Zalety sprzedaży w skupie aut

Sprzedaż samochodu w skupie samochodów to nie jest złoty środek. Niestety nie wygląda to tak, że sprzedamy samochód od ręki, od ręki otrzymamy gotówkę i jeszcze otrzymamy cenę taką jak byśmy wystawili na Allegro. Po pierwsze musimy mieć świadomość, że dobrze prosperujący ogólnopolski skup aut zapłaci za nasz samochód ok 80% ceny rynkowej. Nie piszemy tu o małych lokalnych skupach aut które niestety starają się kupić samochody za dużo niższą cenę proponując za auta ok 50% ceny przez co psują opinie innym firmą z branży. Jeśli jednak godzimy się na to, ze sprzedamy nasz samochód za cenę niżą ale za to samochód sprzedamy od reki to skorzystanie z usług skupu samochodów ma już same plusy. Po pierwsze sprzedamy auto w dniu w którym się zdecydujemy na sprzedaż bez czekania na Klienta – nasz samochód nie będzie tracił na wartości stojąc nie używany, nie narazimy się też na pogorszenie jego stanu, nie będziemy musieli wykupić dodatkowego ubezpieczenia. Często oznacza to, że w ogólnym rozrachunku szybka sprzedaż samochodu w skupie aut jest równoznaczna jeśli chodzi o aspekt finansowy ze sprzedażą auta na własną rękę jeśli nasz samochód będzie się sprzedawał kilka miesięcy. Jest też nieporównywalnie mniej czasochłonna i męcząca. Nie musimy odbierać telefonów od klientów, marnować weekendów na prezentacje samochodów, jeździć po serwisach. Wszystko załatwiamy w jednym ustalonym miejscu w czasie nie dłuższym niż 1h.

15 Komentarze

 1. Dominika Fronc pisze:

  Dzień dobry, mam na sprzedaż BMW 325 rocznik 2010 AUTO W BARDZO ŁADNYM STANIE. proszę o kontakt – mogę podjechać do Was w celu sprzedania auta! mój e-mail *****ara@o2.pl

  • Hiperautomarket Skup aut pisze:

   Najlepszą i najszybszą drogą wyceny auta jest wypełnienie naszego formularza pod adresem http://www.hiperautomarket.pl/bezplatna-wycena-on-line/ . Nasz konsultant przygotuje wstepną wycenę i prześle ją na wskazanego e-maila. Istnieje też możliwość dokonania wyceny bezpośrednio u nas w siedzibie. Dodatkowo oferujemy wówczas możliwość wystawienia samochodu na aukcji gdzie w ciągu ok 30 min nasi kontrahenci złożą oferty zakupu. Jeśli najwyższa oferta będzie dla Państwa zadowalająca można od razu sprzedać samochód za pośrednictwem Hiperautomarket. Wizyta, wycena oraz przedstawienie samochodu do aukcji jest bezpłatne oraz do niczego nie zobowiązuje.

 2. Doimini pisze:

  Jak się z Wami skontaktować – nr podany na stronie jest albo zajęty albo uszkodzony?

 3. Robert5 pisze:

  Mam do sprzedania samochód we Wrocławiu. Kiedy można podjechać?

 4. Martyna Passat B7 WARSZAWA pisze:

  Ile czasu jest ważna wycena? Dostałam odpowiedź na zgłoszenie jeszcze w grudniu ale chciałabym sprzedać auto teraz w proponowanej wtedy cenie

 5. Andzelika pisze:

  Jestem z Warszawy mam do sprzedania bmw seria 5 rok prod 2011. Jaką cenę zapłacicie?

 6. Gobein pisze:

  Jaką cenę mniej więcej proponujecie z samochody. Ile wartości rynkowej uzyskam? Czy ma wpływ na cenę że auto jest z Polski a nie sprowadzone?

 7. SKUPAUTWROCLAW.PL pisze:

  We Wrocławiu polecam sprawdzić także ofertę http://www.skupautwroclaw.pl

Dodaj komentarz