Czy warto sprzedać samochód w skupie aut? | SKUP AUT WROCŁAW OPINIE

Czy warto pozostawić samochód w rozliczeniu w salonie [ AKTUALIZACJA 2016 ] | SKUP SAMOCHODÓW WE WROCŁAWIU
6 października 2016

Skup aut Kraków, Skup aut Wrocław, Warszawa czy skup aut Poznań to frazy które Polacy wpisują w wyszukiwarce Google częściej niż autokomis Wrocław, komis samochodowy Kraków czy autohandel Poznań. Co takiego się stało, że skupy aut w ostatnim czasie cieszą się tak dużą popularnością, czy w skupie aut faktycznie warto sprzedać samochód, jak wygląda sprzedaż auta w skupie samochodów, czy sprzedaż w skupie aut jest bezpieczna to główne pytania na które postaramy się odpowiedzieć w niniejszym wpisie.

Sytuacja na rynku aut używanych

Rynek aut używanych w Polsce jest bardzo nasycony. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim import aut na szeroką skalę z takich krajów jak Niemcy czy Francja. Kiedyś aby kupić upatrzony model samochodu wiązało to się z wycieczką na drugi koniec Polski aby samochód miał kolor, wyposażenie oraz silnik jaki sobie wybraliśmy. Obecnie jest duże prawdopodobieństwo, że w okolicy naszego domu znajdziemy kilka egzemplarzy nam odpowiadających. Sprawia to, że klienci są bardzo wymagający a sprzedający konkurują ze sobą nie tylko cenami ale także profesjonalną prezentacją auta do sprzedaży. Wszystko to wpływa na to, że sprzedaż samochodu dla osoby prywatnej wiąże się z większymi problemami niż kiedyś. Zajmuje więcej czasu gdyż odwiedzi nas wielu klientów z okolicy zainteresowanych jedynie porównaniem naszego samochodu do innych egzemplarzy a także sprzedaż samochodu na tak konkurencyjnym rynku wiąże się z jego odpowiednim przygotowaniem do sprzedaży. Auto należy przygotować, usunąć usterki, wysprzątać.

Auto z przebiegiem większym niż 200 tyś km

Wszystko to jednak na nic jeśli nasz samochód ma 4-5 lat a przebieg jest większy niż 200 tyś. Jest to psychologiczna granica bólu którą przekracza niewielu Klientów. Rynek ( a właściwie handlarze dokonujący korekty liczników ) przyzwyczaili większość społeczeństwa, że nawet Vw Passaty z 2003 r. mają przebiegi nie większe niż 170 tyś km. Spowodowało to, że sprzedaż samochodu którego przebieg jest stosunkowo duży a auto młode jest bardzo trudna. Oczekiwanie na świadomego Klienta który zdaje sobie sprawę, że kilkuletni samochód z przebiegiem powyżej 200 tyś km (o ile było serwisowane odpowiednio) może być w świetnym stanie zajmuje nawet kilka miesięcy. Tak to nie pomyłka – kilka miesięcy.

SPRAWDŹ CENĘ ZA SWÓJ SAMOCHÓD JUŻ TERAZ

 >>WYCENA AUT<<

[ za darmo i bez zobowiązań ]

Ale są autokomisy

Często kiedy kupimy sobie nowe auto sentymentalna więź z naszym poprzednim samochodem znika. I tak stoi pod domem, i tak jest nie używany i nie potrzebny. Zatem może wstawić go do autokomisu aby go sprzedali. Tak mniej więcej wygląda tok rozumowania. Autokomisy jednak cieszą się niezbyt dobrą opinią na polskim rynku i nie jest to raczej bezpodstawne. Wystarczy wpisać w Google – zagrożenia wynikające ze wstawienia samochodu do autokomisu. Dodać do tego należy, że autokomisom w większości obecnie zależy na sprzedaży swoich samochodów a auta wstawione przez Klientów mają być tylko urozmaiceniem. Ponadto postój samochodu w autokomisie gdzie auto albo stoi nie odpalane pod chmurką alb służy jako auto do jazd testowych dla wielu Klientów z pewnością odbije się na jego stanie nie tylko wizualnym ale także technicznym.

Zalety sprzedaży w skupie aut

Sprzedaż samochodu w skupie samochodów to nie jest złoty środek. Niestety nie wygląda to tak, że sprzedamy samochód od ręki, od ręki otrzymamy gotówkę i jeszcze otrzymamy cenę taką jak byśmy wystawili na Allegro. Po pierwsze musimy mieć świadomość, że dobrze prosperujący ogólnopolski skup aut zapłaci za nasz samochód ok 80% ceny rynkowej. Nie piszemy tu o małych lokalnych skupach aut które niestety starają się kupić samochody za dużo niższą cenę proponując za auta ok 50% ceny przez co psują opinie innym firmą z branży. Jeśli jednak godzimy się na to, ze sprzedamy nasz samochód za cenę niżą ale za to samochód sprzedamy od reki to skorzystanie z usług skupu samochodów ma już same plusy. Po pierwsze sprzedamy auto w dniu w którym się zdecydujemy na sprzedaż bez czekania na Klienta – nasz samochód nie będzie tracił na wartości stojąc nie używany, nie narazimy się też na pogorszenie jego stanu, nie będziemy musieli wykupić dodatkowego ubezpieczenia. Często oznacza to, że w ogólnym rozrachunku szybka sprzedaż samochodu w skupie aut jest równoznaczna jeśli chodzi o aspekt finansowy ze sprzedażą auta na własną rękę jeśli nasz samochód będzie się sprzedawał kilka miesięcy. Jest też nieporównywalnie mniej czasochłonna i męcząca. Nie musimy odbierać telefonów od klientów, marnować weekendów na prezentacje samochodów, jeździć po serwisach. Wszystko załatwiamy w jednym ustalonym miejscu w czasie nie dłuższym niż 1h.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *